Fotowoltaika

/Fotowoltaika

Pozyskiwanie prądu ze słońca jest lepiej dostępne niż kilka lat temu. Ulgi podatkowe, dotacje na montaż instalacji, unijny wymóg wzrostu energii odnawialnej – sprawiają, że systemy fotowoltaiczne są dużo tańsze. W dzisiejszych czasach zyskanie niezależnego źródła energii jest na wagę złota.

Oszczędzamy od pierwszego dnia użytkowania!

Inwestycja szybko się zwraca, a żywotność paneli liczy aż 30 lat!

CO W TYM WSZYSTKIM JEST NAJWAŻNIEJSZE?

Nie musimy się martwić o wzrastające ceny za energię elektryczną w naszym kraju. Poza tym, dbamy o środowisko, gdyż energia ze słońca jest energią bez szkodliwych emisji zanieczyszczeń. Mając instalację fotowoltaiczną, mamy gwarancję, że nie trujemy siebie i ludzi wokół nas!

SŁOŃCE

To nieprawda, że w Polsce jest za mało słońca, aby produkować energię elektryczną! Jest to błędne myślenie, ponieważ gdyby tak było to instalacje na dachach np. sklepów nie byłyby w stanie wyprodukować tyle energii, aby pokryć ich zapotrzebowanie elektryczne.

Jest to kwestia spojrzenia perspektywicznego.

Nasłonecznienie zimą jest mniejsze, a latem większe, dlatego jeśli mówimy o oszczędnościach mamy na myśli cały rok, a nie pojedyncze miesiące. Zdarza się, że w kilka dni latem nasze moduły wytworzą tyle energii co przez całą zimę. Jeśli zimą śnieg napada na moduły, nie wolno ich samemu czyścić, ponieważ można je uszkodzić. Poza tym, nie musimy tego robić. Gdyż zimą nasza instalacja produkuje niewiele energii elektrycznej, a w czasie niepogody używamy tego co nazbieraliśmy latem.

KIM JEST PROSUMENT?

Kiedy zakładamy instalację zmieniamy status u dostawcy prądu z Klienta na Prosumenta.

PROSUMENT- osoba, która produkuje własną energię elektryczną, robiąc to wyłącznie z odnawialnego źródła energii zwanej mikroinstalacją.

Zgodnie z ustawą OZE z 1 lipca 2016r. jako właściciele takiej instalacji możemy korzystać z usługi zwanej „Bilansowanie z siecią”. Polega ona na tym, że nadmiar energii elektrycznej wyprodukowanej z naszej mikroinstalacji przesyłamy do zakładu energetycznego, który obejmuje nasz region, a następnie w ciągu 12 miesięcy od wprowadzenia jej do sieci możemy odbierać w dowolnym momencie. Wiążą się z tym jednak koszty. Zakład energetyczny oddaje większą część prądu jest to 80%, natomiast odbiera 20% za przechowywanie go.

Zobacz nasze realizacje!